Тема: Проти нового закону про освіту Чт 30 Груд 2010 - 18:39
Ректори вищих навчальних закладів Львівщини об’єднались проти нового закону про освіту. Освітяни мають низку зауважень, про які говорили сьогодні на спільній нараді. Щоб зустріч не стала декларативною на неї запросили і керівництво області.
Новий законопроект про вищу освіту пропонує ділити університети на два види: класичні і профільні. До кожного – різні вимоги: рівень навчального закладу визначатимуть відповідно до кількості студентів, - пояснює ректор лісотехнічного університету Юрій Туниця. І додає - саме в цьому – одна з найбільших суперечностей: «Класичний університету – 10 тисяч. Профільний – 6 тисяч. Якщо у профільному університеті є 5,800 студентів, але тут є потужні наукові школи. А в іншому університеті – 6,5 тисяч. Він створений недавно. І там ще нема кадрів зовсім. Ми тим кількісним показником заганяємо себе».
Ще одне зауваження до оплати працівникам ВИшів. Вона буде середнього рівня… А це означає, що молоді і перспективні викладачі просто виїдуть за кордон.
Щодо так званої оптимізації ВИШів (тобто їхнього скорочення), то це ректор львівської фінансової академії Петро Буряк називає – помилкою. Мовляв, найкращий оптимізатор – сам ринок освітніх послуг: «Наступний рік буде яскравим прикладом, коли випускників на 40% буде менше, ніж цього року. Тоді кожен ВУЗ покаже своє лице. Проводити оптимізацію в залежності від кількості студентів – це шлях примітивний».
Ще одне зауваження до законопроекту – у ньому абсолютно нічого не сказано про ректорське самоврядування, - нарікає очільник Львівської Політехніки Юрій Бобало.
А ще питання щодо наукових ступенів, поліпшення технічних баз навчальних закладів, посилення обміну студентами з-за кордону… Усі свої зауваження та пропозиції ректори мають напрацювати за період різдвяних канікул. А передати їх міністру освіти пообіцяв губернатор Михайло Цимбалюк. Каже, у Києві Львівщина має потужне лобі, яке може посприяти, щоб пропозиції у законі про освіту таки врахували.